Robitussin ANTITUSSICUM na suchý dráždivý kašel 7,5 mg/5 ml sirup – Recenze

Robitussin ANTITUSSICUM je lék ve formě sirupu, který je určen k léčbě suchého dráždivého kašle. Obsahuje účinnou látku dextromethorphan hydrobromid v koncentraci 7,5 mg/5 ml. Tato látka působí na centrální nervový systém a tlumí reflex kašle.

Robitussin ANTITUSSICUM je vhodný pro dospělé i děti od 6 let věku a může být užíván samostatně nebo ve spojení s jinými léky při potřebné kombinační terapii.

Účinný sirup proti suchému kašli pro dospělé i děti

Jeho složení obsahuje látku s názvem dekstrometorfan hydrobromid, která působí jako antitusikum a tlumí reflex kašle. Díky tomu dochází k úlevě od nepříjemného dráždivého kašle a pacient se může snadněji zotavit.

Tento sirup je vhodný pro celou rodinu, protože jeho dávkování je uzpůsobeno jak pro dospělé, tak i pro děti od 6 let věku. Pro dosažení maximálních terapeutických účinků stačí užít jednu lžičku sirupu (5 ml) třikrát denně. Robitussin ANTITUSSICUM má navíc příjemnou chuť po malinách, což usnadňuje jeho užívání zejména u nejmenších pacientů.

Doporučujeme tento sirup pouze na krátkodobou léčbu suchého dráždivého kašle a v přesném dodržování doporučených dávek. Před použitím si pečlivě prostudujte přiložený návod k použití a konzultujte s lékařem či lékárníkem, pokud máte jakékoli pochybnosti. Robitussin ANTITUSSICUM je spolehlivým pomocníkem při potlačování suchého kašle a pomůže vám rychle se vrátit k plnohodnotnému životu.

Dextromethorphan hydrobromid – tlumí reflex kašle

Dextromethorphan hydrobromid je účinnou látkou obsaženou v sirupu Robitussin ANTITUSSICUM, který slouží k tlumení reflexu kašle. Tato látka působí na centrální nervový systém a blokuje receptory pro kašel v mozku, čímž snižuje nutkání ke kašli. Díky tomuto mechanismu účinku je tento sirup vhodný zejména při suchém dráždivém kašli, který není spojen s produkci hlenu.

Jeho hlavní složkou je dextromethorphan hydrobromid, který ovlivňuje centrální nervový systém a brání reflexnímu vyvolání kašle. Tento sirup se doporučuje u pacientů trpících suchým dráždivým kašlem bez tvorby hlenu.

Přesné dávkování by mělo být konzultováno s lékařem nebo farmaceutem, aby bylo zajištěno správné užívání tohoto léku a dosažení optimálního terapeutického efektu.