Vyberte si správný tvar kuchyňské linky

Kuchyň, jak všichni víme, je centrum všeho dění každé domácnosti kde se schází celá rodina. V případě, že je spojena s obývacím pokojem to platí dvojnásob.

Pokud se chystáte pořídit novou či budete renovovat tu stávající, je třeba se držet zásadních pravidel aby se nám v ní pracovalo velmi pohodlně. Vzhledem k vytíženosti kuchyně v které se vaří minimálně jednou denně, je zřejmé, že se bude častěji renovovat než jakákoli jiná místnost. Kuchyni většinou věnujeme největší pozornost – nábytek na míru , která je zapříčiněná mnoha důvody. Mezi ně patří například vysoká pořizovací cena, takže je potřeba být obezřetný.

Zdali vaše bydlení nepřekypuje velkou plochou, nemusíte se ničeho obávat. Ideální volbou je pro vás jednořadá kuchyň, která se do malých prostor náramně hodí. Jedinou „nevýhodou“ bude to, že nedodržíte doporučovaný kuchyňský trojúhelník dřez – sporák – lednice. Tento fakt může pro většinu znamenat značný problém.

Jaké jsou nejoblíbenější tvary kuchyně?

Nejoblíbenější kuchyně jsou zejména ve tvaru L. Důvodem je dostatečná volnost pro práci včetně dodržení již zmiňovaného tzv. varného trojúhelníku.

V případě, že máme dostatečné místo, můžeme si dovolit i větší varianty, například ve tvaru U. Při těchto kuchyní je nutno dodržovat patřičné rozmístění všech prvků. Chceme přece vařit, a ne běhat maratón.