Roste poptávka po GPS navigacích hlásí velcí prodejci

Obrat z prodeje navigací na e-shopu Mall.cz meziročně roste prakticky každý měsíc od loňského dubna, řekl mluvčí Jakub Charvát. „Za první dva měsíce letošního roku evidujeme nárůst přibližně o 150 procent oproti předešlému roku,“ dodal. Úspěch podle něj mají především navigace na kolo.

Některé cyklistické navigace podle Charváta již dokážou například rozpoznat, když uživatel spadne z kola a pošlou pak souřadnice o jeho poloze rodině či známým. Jezdce také upozorní, když špatně odbočí. „Řada modelů je voděodolná, disponuje výškoměrem i pokročilými tréninkovými a výkonnostními funkcemi, jako je například analýza jízdy do kopce,“ doplnil Charvát.

Zájem o GPS navigace na internetu podle srovnávače cen Heureka.cz za leden a únor meziročně vzrostl přibližně o desetinu, uvedl šéf analytiků Michal Buzek. Proti době před pandemií je podle něj poptávka po papírových mapách naopak o čtvrtinu nižší.

„Zvýšený zájem o navigace pozorujeme od uvolnění covidových opatření od loňského jara, kdy prodeje konstantně meziročně rostou,“ řekla ČTK mluvčí e-shopu CZC.cz Michaela Balarinová.