Mince pro Spojené arabské emiráty se razí v České mincovně v Jablonci nad Nisou

Česká mincovna měla tu čest a přivítala vzácného hosta z Dubaje. Ahmed Sultan bin Sulayem, výkonný prezident a CEO dubajského komoditního centra DMCC (Dubai Multi Commodities Centre), vyrazil novou sérii investičních mincí pro UAE. Mince budou v Dubaji k dispozici po ramadánu.

V reliéfu mincí, které splňují celosvětově uznávané standardy takzvaných „bullion coins“, se zrcadlí úspěchy, kterých Spojené arabské emiráty dosáhly v uplynulých padesáti letech. Portrét prezidenta Mohameda bin Zayeda al Nahyana je doplněn vyobrazením dechberoucího muzea Louvre Abu Dhabi, které dává emirátům punc světové kulturní destinace. Na druhé minci je vyobrazen viceprezident a premiér Spojených arabských emirátů Mohamed bin Rashid Al Maktoum a nejnovější Museum of the Future.

Zbrusu nové mince ze zlata a stříbra si budou moci zájemci ve Spojených arabských emirátech zakoupit po skončení posvátného měsíce ramadánu.

Cílem DMCC je podpora a usnadnění obchodu se zlatem v celosvětovém měřítku. Memorandum o vzájemné spolupráci proto Ahmed Sultan bin Sulayem a ředitel České mincovny Michal Drtina podepsali unikátním perem, do kterého je symbolicky zasazena právě zlatá mince.