5 důvodů, proč uvažovat nad venkovními žaluziemi poradí Starsun.cz

Možná máte pocit, že stínící doplňky tohoto typu jsou předraženou zbytečností pro vyšší třídu a že budete na svém domě či bytě investovat raději do něčeho jiného. Nicméně v tomto ohledu musíme vyvrátit tyto mylné domněnky – určitě již v dnešní době nejde o nedosažitelný luxus, právě naopak vám tyto „extra“ věci mohou přinést z dlouhodobého hlediska i velkou úsporu.

Při uvažování nad potenciálním nákupem něčeho dalšího z oblasti bydlení tedy venkovní žaluzie rozhodně nevyřazujte předčasně.

  1. Finance

Jak jsme řekli v úvodu, stav vašich financí se tímto nákupem může zlepšit. Můžete s klidem přestat řešit instalaci klimatizace, protože do vašich oken již horko neproklouzne. A stejně tak se těšte na úsporu za vytápění, protože se mohou zásadně snížit úniky tepla.

Pořizovací cena možná také nebude tak vysoká, jak byste očekávali, zejména ve srovnání s ostatními variantami řešení zmíněných problémů.

  1. Letní teploty

Přirozený stín a povrch žaluzií, který odráží sluneční paprsky, jsou zárukami chládku v interiéru i v těch úplně nejteplejších obdobích roku. Zároveň se jedná o chlazení zdravější, nehrozí vám prochladnutí, bolesti hlavy anebo dokonce onemocnění, která se někdy objevují v souvislosti s častým používáním klimatizace.

Žádné nastavování a přepínání, ideální klima se vytvoří samo.

  1. Zimní chlad

V zimě si můžete ověřit, nakolik se sníží tepelné ztráty ve vašem obydlí, někteří spokojení vlastníci venkovních žaluzií zdůrazňují i tuto výhodu. A pokud by to u vás nebylo tak markantní, minimálně můžete trochu zmírnit ostré slunce, které někdy zazáří i v zimě, a také větrat bez obav z toho, že by se místnost až příliš rychle vychladila.

A ani v zimě se nemusíte bát o stav svých žaluzií, protože jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů.

  1. Lepší spánek

Zatemnění ložnice může mít velice pozitivní efekt na hloubku vašeho spánku. Zejména při potřebě spát přes den tma dětem i dospělým pomáhá se zrelaxovat a přepnout organismus do spánkového módu.

Můžete tak sjednotit rozdíly nastávající z hlediska přirozeného setmění v průběhu roku. Pouze doporučujeme při probouzení pouštět světlo do místnosti postupně, v opačném případě může prudké probrání být poměrně nepříjemné.

  1. Soukromí a bezpečí

Když žijete v obci s větší hustotou obyvatel a do vašich oken je vidět, znáte asi ten pocit, že nemůžete ráno ani v pyžamu do kuchyně. To vekovní žaluzie taktéž řeší, protože si budete sami regulovat nejen svůj výhled, ale i možnost podívat se k vám.

Zároveň ztížíte případným zlodějům možnost naplánovat si vykrádačku u vás doma i se k vám poté reálně dostat, neboť žaluzie jsou poměrně robustní a těžko zničitelnou překážkou.

Více informací včetně ukázek realizací najdete na stránkách společnosti STARSUN INT s.r.o. www.starsun.cz.