Jak správně pečovat o vlasy – tipy v několika bodech

Zdraví Vašich vlasů začíná u pokožky, kterou ale často zatěžujeme nánosem stylingu a nečistot. Pro její maximální očistu použijte jednou týdně peeling na vlasy. Pokožku nejen vyčistí, ale také příjemně prokrví.

Nesmíme zapomínat na výživu a hydrataci

Tu vlasům dopřejí speciální vlasová tonika a vody. Mezi naše bestsellery patří péče proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu. Naneste tonikum ke kořínkům vlasů a proveďte jemnou masáž pro vstřebání. Krásná hříva na sebe pak nenechá dlouho čekat!

Ať už se vám hodně mastí vlasy, barvíte se nebo máte suchou pokožku hlavy, jistě pro vás máme ten pravý šampon. Vodu při mytí volte příjemně vlažnou. Horká voda dráždí pokožku a poškozuje vlasy – kadeřnictví dejvice, studená je zase nedostatečně opláchne. Šampon vmasírujte od kořínků ke konečkům tak, abyste vlasy příliš necuchali a důkladně opláchněte.

A jak často si máme mýt vlasy? 

Odborníci radí maximálně jednou až dvakrát týdně. Příliš časté mytí totiž může vlasům škodit. Pokud se Vaše vlasy hodně mastí nebo třeba hodně sportujete, ani každodenní mytí vlasů nemusí být problém – jen používejte jemný šampon pro každodenní mytí.

Věděli jste, že mytí vlasů šamponem otevírá strukturu vlasů a jsou tak zranitelnější 

Proto tu je kondicionér, který sktrukturu uzavírá a uhlazuje povrch vlasu. Jednou za týden či dva použijte také masku pro intenzivní regeneraci vlasů.

Bezoplachová péče je must-have! Séra na konečky vlasů, vlasové oleje či uhlazující krémy na vlasy slouží jako doplňková péče i rychlá záchrana.

A jak používat kondicionér nebo masku na vlasy?

Naneste je do umytých, ručníkem vysušených vlasů – kadeřnictví praha 6 vždy alespoň 3 centimetry od kořínků. Nechte působit po dobu doporučenou na obalu a poté důkladně opláchněte.

Rozčesání vlasů

Začněte výběrem vhodného vlasového kartáče, který bude sedět délce a hustotě vašich vlasů.

Nezapomeňte se učesat před umytím, během šamponování pouze jemně promněte vlasy ve svislé poloze a poté z nich vodu opatrně vymačkávejte.

Mokré vlasy – kadeřnictví dejvice Praha 6, jsou náchylnější k poškození při česání, proto je před kartáčování nechte proschnout. Pokud trpíte na zacuchané vlasy, naneste do nich nejprve sprej na rozčesávání vlasů.